Zabezpieczenia antykradzieżowe

Ustrzec się przed złodziejem nie jest łatwo, ale na szczęście jest to możliwe. Istnieje wiele systemów zabezpieczeń, które możemy wykorzystać w walce z kradzieżami. Interesuje Cię blokada skrzyni biegów lub blokada układu kierowania? A może skuteczniejsze będzie dla Ciebie lokalizowanie auta za pomocą monitoringu GPS? Jakąkolwiek formę systemów antykradzieżowych wybierzesz, poszukaj warsztatu z doświadczeniem, specjalizującego się w serwisie zabezpieczeń samochodowych. Wybór jest spory, warto więc dobrać przy pomocy fachowca najlepsze rozwiązanie.

zabezpieczenia antykradzieżowe

1. Alarm

Najpopularniejsze rozwiązanie, niestety często nieskuteczne. Doświadczeni złodzieje obejdą je bez większych problemów. Nie znaczy to jednak, że należy z nich rezygnować. Nie zakładaj alarmów fabrycznych, bo te są konstruowane na dużą skalę. Mechanizm ich działania jest więc ogólnie znany i nietrudno go obejść. Postaw raczej na zabezpieczenie z mniejszego serwisu, które ma o wiele większe szanse z starciu z rabusiem. Dobry alarm wykorzystuje dynamicznie generowany kod – sygnał wysłany przez pilota jest więc za każdym razem inny.

2. Blokada skrzyni biegów

W dziedzinie blokad serwisy prześcigają się wręcz w kolejnych rozwiązaniach. Możesz na przykład zdecydować się na montaż ukrytego włącznika paliwa lub blokadę skrzyni biegów. Daj sobie spokój z blokadą zewnętrzną, którą łatwo można zdemontować – najlepsze są wewnętrzne mechaniczne i elektromechaniczne. Pod poszyciem tunelu środkowego i z wykorzystaniem istniejących otworów technologicznych pojazdu montuje się ramkę ze stalowym trzpieniem. Uniemożliwia to kierowcy zmianę biegu. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i warto w nie zainwestować.

3. Czujniki GPS

System ten polecany jest szczególnie osobom, które mają droższe auta i wyjątkowo boją się o ich bezpieczeństwo. W przypadku kradzieży szybko odnajdziesz swój pojazd. Możesz monitorować lokalizację swojego samochodu np. na komputerze. Mniej zaawansowane systemy kosztują już około 200zł. Jeśli jednak autem zainteresuje się doświadczony złodziej, może on łatwo zagłuszyć sygnał urządzenia. Możesz także zdecydować się na droższe rozwiązanie. Minus? Comiesięczny abonament.

4. Przełącznik odcinający zapłon

Podstawowa zasada jest taka, że im mniej osób wie o tym zabezpieczeniu, tym mniej. Warto więc zakładać je u sprawdzonego, doświadczonego mechanika. Przełącznik można zamontować w dowolnym miejscu, które pasuje właścicielowi pojazdu. W przypadku próby kradzieży złodziej musi się nieźle „namęczyć”, aby go znaleźć i najczęściej się to nie udaje. System taki można czasowo dezaktywować, gdy oddaje się auto np. do naprawy.

5. Immobiliser

Działa na zasadzie automatycznego blokowania trzech obwodów: zapłonu, rozrusznika i systemu zasilania paliwem. Dzieje się to już kilkanaście sekund po wyłączeniu stacyjki. Uruchomienie auta jest możliwe tylko po zbliżeniu do czujnika specjalnego transpondera.

6. Ubezpieczenie

Brzmi banalnie, ale to podstawa, jeśli chodzi o zabezpieczenie auta. W przypadku kradzieży możemy wtedy liczyć na odszkodowanie. Wystarczy wykupić polisę auto-casco z opcją ochrony przed kradzieżą. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać umowę – zwłaszcza punkty dotyczące tzw. wyłączeń.

 

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Audi A8 D3 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

Audi A8 D3 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

Żywotność zawieszenia pneumatycznego przewidziana jest na 10 lat lub na przebieg około 200 000 km. Jednak długość eksploatacji jest w dużej mierze uzależniona od jakości dróg na jakich użytkowane...

więcej

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim pojedziesz autem na serwis klimatyzacji

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim pojedziesz autem na serwis klimatyzacji

Przy coraz większych upałach klimatyzacji w samochodach to absolutna konieczność. Ta przydaje się również w trakcie zimy czy jesienią, aby skutecznie pozbyć się zaparowanych szyb. Jak serwisować...

więcej

Skuteczne sposoby na powstrzymanie choroby lokomocyjnej

Skuteczne sposoby na powstrzymanie choroby lokomocyjnej

Choroba lokomocyjna powoduje, że podróż samochodem zamienia się w koszmar i znacznie się wydłuża. Na czym polega? Co wywołuje jej objawy, a co im zapobiega? Podpowiadamy jak jej skutecznie...

więcej

Po czym rozpoznać zużycie amortyzatorów - ile kosztuje ich wymiana?

Po czym rozpoznać zużycie amortyzatorów - ile kosztuje ich wymiana?

 Jakie są objawy zużycia amortyzatorów? Jak wydłużyć ich żywotność? Czym grozi jazda autem, w którym są one skrajnie wyeksploatowane? Ile kosztuje wymiana amortyzatorów w największych...

więcej