Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

AUTOKLIMATYZACJA

Adres: Sowińskiego 1a, Nowe Miasto, 15-346 Białystok, woj. podlaskie

Informacje dodatkowe:

Wjazd od ul.Sławińskiego w ul.Wspólną .

DODAJ OPINIĘ

Szczegółowa ocena użytkowników

Kryterium: Cena: Jakość: Czas: Ogólnie:
Ocena: ****** ****** ******
4,7 / 6 - opinie: 10

Opinie

autor: data: 2014-03-08 12:27  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

Jeszcze nikt nie ocenił tego komentarza. +-

Konkretnie , szybko , solidnie. Duży plus dla właściciela za podejście do klienta . Trafiłem z polecenia znajomego i rzeczywiście warto było skorzystać z usług tego warsztatu .Główny mechanik , to właściciel i widać , że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu . Polecam , podejmą się nawet skomplikowanej naprawy .


Marka/model samochodu:
citroen


Odpowiedz na komentarz

autor: data: 2014-03-05 12:13  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

100.00% (1/1) osób uznało opinię za przydatną +-

Solidny warsztat . Ceny raczej podobne jak w innych miejscach . Bardzo mi odpowiadało , że przed naprawą przedstawiono mi w sposób jasny i przystępny możliwe koszta . W przypadku mojego bmw były w sumie 3 opcje , gdyż dokładny koszt naprawy mozna było ocenić dopiero po demontażu pompy . Okazało się , że obeszło się w najtańszej wersji , to znaczy wystarczyła wymiana łożyska .
Polecam .


Marka/model samochodu:
BMW


Odpowiedz na komentarz

autor: data: 2013-08-07 00:27  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

100.00% (1/1) osób uznało opinię za przydatną +-

Gorąco polecam - szybka diagnoza, konkretna informacja , tania naprawa dzięki której mogę się cieszyć chłodem w moim leciwym aucie :)))


Marka/model samochodu:
Ford Focus MK1


Odpowiedz na komentarz

autor: data: 2013-07-23 11:59  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

100.00% (3/3) osób uznało opinię za przydatną +-

Szukałem warsztatu , który upora się z bardzo nietypową / zdaniem kilku fachowców / usterką w klimatyzacji . Kilku moich znajomych polecało mi ten warsztat , ale nie ukrywam , że po przeczytaniu opinii nie chciałem korzystać z usług . Jednak po odwiedzeniu kilku fachowców , którzy też o dziwo kierowali mnie do tego warsztatu postanowiłem spróbować .
Okazało się , że usterkę udało się ustalić szybko , koszta naprawy niewysokie .
Właściciel warsztatu jest osoba bardzo cierpliwą o wszystkim byłem informowany . Bardzo spodobało mi się , że niezależnie od tego jakim autem przyjeżdża klient jest traktowany z takim samym szacunkiem i każdemu poświęca się czas .Warsztat bardzo zadbany , czysto , wygodna , choć niewielka poczekalnia Polecam .


Marka/model samochodu:
Jeep


Odpowiedz na komentarz

autor: data: 2013-06-15 13:33  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Negatywny

100.00% (1/1) osób uznało opinię za przydatną +-

Wszystkim czytającym ten komentarz szczerze odradzam korzystanie z tego serwisu. Cena usługi wysoka jak "za zboże". Najlepiej to wszystko by wymienili w układzie klimatyzacji bo wg nich wszystko jest niesprawne. Gwarancja ich usług to mit zawsze problem tkwi nie w tym czym oni się zajmowali. Moja noga drugi raz tam nie stanie i nie dam się już naciągnąć. Radzę jeżeli już postawicie tam auto to porównać ich diagnozę z innym zakładem. Kończąc zdecydowanie nie polecam!


Zalety:
Terminowość


Wady:
Bardzo słaba diagnoza usterki. Gwarancja to mit zawsze wynajdą inny problemOdpowiedź warsztatu na komentarz:

Witam Bardzo ciekawy komentarz , więc się prosi o odpowiedz .W przypadku kiedy sprężarka jest zatarta naprawa układu klimatyzacji ma dwie szkoły .Pierwsza wymienić tylko sprężarkę i czekać kiedy druga padnie albo wymienić skraplacz ,osuszacz , sprężarkę i wyczyścić układ ze starego oleju i opiłków ze starej sprężarki .W moim warsztacie półśrodków nie stosujemy a klient może w swoim aucie robić co zechce .W ciągu roku obsługuję parę tysięcy aut i staramy się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki .Nawiązując do reklamacji nigdy w ciągu 17 lat istnienia mojej firmy nie było zdarzenia abyśmy nie uznali reklamacji , aczkolwiek tylko na części przez nas zakładane lub naprawiane jednak wielu klientów uważa że po napełnieniu dostają gwarancję na cały układ .Pozdrawiam wszystkich czytelników

autor: data: 2013-04-25 22:18  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

100.00% (1/1) osób uznało opinię za przydatną +-

Fachowa i szybka obsługa miła atmosfera spokojnie można sie dogadać Polecam


Marka/model samochodu:
A4


Odpowiedz na komentarz

autor: data: 2012-07-13 15:06  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Negatywny

72.73% (8/11) osób uznało opinię za przydatną +-

Ładny, czysty warsztat który podświadomie kojarzy się z profesjonalizmem. W zeszłym roku napełniałem klimatyzacje i po minucie czekanie chciałem uciekać jak zauważyłem jak pracownik składa plastikowe osłony pod maska nowego A6 wrzucając je w okolice miejsca gdzie powinny być zamocowane, a potem po prostu zamkną maskę. Kiedy trafiłem do tego zakładu miałem już diagnozę wycieku gazu z zaworu rozprężnego, jednak procedura naprawy wymagała ponownego napełnienia za 140zł. Nie zdziwił mnie fakt jak po 2 tygodniach już nie było gazu a w warsztacie stwierdzono nieszczelny zawór. Koszt zaworu z wymianą określono na 150zł . Nie zdarzyłem wyjechać z po naprawie z warsztatu jak usłyszałem łomot z pod maski. Efekt był taki jak starym domu stukają rury jak się odkręci wodę, ale kazano mi obserwować. Efekt nie mijaj a ja zacząłem chodzić po innych „lekarzach „ od klimy którzy określili iż przyczyna jest w wadliwym zaworze – tym ponoć nowym, a wyglądnął jak ten który siedział tam wcześniej – brudny i skorodowany. Byłem w tym zakładzie z 4 kolejne razy, a oni twierdzili że się czepiam. W końcu powiedziałem żeby przymnie została wymiana dokonana ponownie… i wszystko wróciło do normy tyle że musiałem dopłacić do wartości droższego zaworu !!!!
Minoł rok i na wiosnę już klima znowu nie działał a wyciek nie był widoczny. Kolejne napełnienie 120zł . Miałem nadzieję że drugi raz gość mnie nie oszuka bo będzie świadom że mu nie odpuszczę ale myliłem się. Po dwóch tygodniach odpadło mi kółko sprzęgłowe od sprężarki klimatyzacji a warsztat stwierdził że gaz jest i nic nie ubyło. Ponieważ naprawa została wyceniona na 1000zł postanowiłem wykonać ja sam, więc poprosiłem o odciągnięcie gazu tak by go nie stracił i tu niespodzianka go z pełnej ponoć instalacji czyli ok. 800g został 400g !!!!
Słyszałem na mieście historie iż obecnie nie napełnia się 100% instalacji bo taki klient nie wróci za rok tylko za 4 lata, a płaci się za 100%.


Zalety:
Czysto


Wady:
Naciągaja naiwnychOdpowiedź warsztatu na komentarz:

Postanowiłem , chociaż niechętnie , ustosunkować się do opinii. Pomimo ,że upłynęło już sporo czasu od opisanej sytuacji , bardzo dobrze pamiętam pamiętam całe zajście , gdyż to był klient odesłany z innego warsztatu . A dokładniej chodzi o samochód Saab 9,5 .
1/ zawór rzeczywiście okazał się niesprawny w trakcie użytkowania i oczywiście bez najmniejszych problemów wymieniłem go w ramach gwarancji na nowy . Wadliwy zawór był zamiennikiem , bo taki zażyczył sobie klient , ze względu na trzykrotnie niższą cenę , co oczywiście nie zmienia faktu ,że powinien być sprawny w 100 % . Drugi , który zamontowałem po reklamacji ,był to zawór oryginalny , bez jakiejkolwiek dopłaty ze strony klienta , bo obawiałem się , że jeśli okaże się niesprawny będzie znowu awantura . Przez cały czas klient stał przy swoim samochodzie , więc pisze brednie twierdząc , ze zmontowany za wór był stary itp. W jego obecności wyjąłem zawór z opakowania i pokazałem co montuję .
2/ Po upływie roku właściciele przyjechali znowu z awanturą , ze klimatyzacja nie działa , chociaż ją naprawiałem . Okazało się , ze odkręciło się sprzęgło , gdyż poluzowała się śruba mocująca je do sprężarki . Określając koszt wyjaśniłem , że jeśli trzeba będzie zamontować nowe sprzęgło na sprężarce to jest to ok. 350 zł , ale jeśli śruba odkręcała się przez dłuższy czas mogła uszkodzić sprężarkę , to wtedy koszt wyniesie ok. 1000 zł . DLA NIEWTAJEMNICZONYCH - zawór , który wymieniałem rok wcześniej znajduje się przy ścianie grodziowej , a sprężarka koło alternatora , a więc w odległości ok. 1,5 m. Wymiana zaworu w żaden sposób nie mogła spowodować odkręcenia się sprzęgła . Na szczęście przez cały czas naprawy właściciel był przy samochodzie , więc przynajmniej nie zostałem posądzony o spowodowanie uszkodzenia .
Właściciele samochodu zrobili mi awanturę , gdyż ich zdaniem skoro naprawiałem klimatyzację /tzn. wymieniłem jeden element i napełniłem / , powinienem zagwarantować , że WSZYSTKIE ELEMENTY klimatyzacjI będą działać bez ograniczenia czasowego i POWINIENEM ZAGWARANTOWAĆ , ŻE NIE POJAWIĄ SIĘ INNE USTERKI . Niestety nie jestem w stanie udzielić dożywotniej gwarancji na całą instalację . Na swoją usługę i wymienione części ZAWSZE UDZIELAM GWARANCJI .
Jeśli chodzi o to ,że klient słyszał na mieście .. itd. – to źle słyszał , gdyż dla osoby , która tak świetnie orientuje się w mechanice , co widać po opinii, jest oczywiste , że przy zatankowanej połowie gazu r134a do klimatyzacji , klimatyzacja nie będzie chłodzić w należyty sposób .

autor: data: 2012-05-25 17:18  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Negatywny

72.73% (8/11) osób uznało opinię za przydatną +-

Początkowo odniosłem pozytywne wrażenie - jak się później okazało - mylne.
Klimatyzację nabijałem w 2010 roku, następnie po około 2 tygodniach przyjechałem na kontrolę podczas której układ został (podobno) uszczelniony. Na początku sezonu 2011 klimatyzacja nie działała z powodu całkowitego braku czynnika chłodniczego. Po raz kolejny uzupełniono czynnik (140zł), w czasie napełniania nie stwierdzono dużych nieszczelności, na kontroli po ok. 3 tygodniach zostałem poinformowany, że jest wszystko w porządku a układ jest szczelny. Sytuacja powtórzyła się w 2012 roku - klima nie działa z powodu braku czynnika.
Postanowiłem złożyć reklamację i tu zaczęły się problemy. Najpierw próbowano mi wmówić, że należało przyjeżdżać przed sezonem zimowym na kontrole szczelności więc to wszystko moja wina (oczywiście o niczym takim nie było wspomniane w czasie moich wizyt, jedynie o rutynowym sprawdzeniu 2-3 tygodnie po uzupełnieniu czynnika, na które się zjawiałem ). Poczułem się oszukany ponieważ na każdej kontroli zapewniano mnie o szczelności układu a tak nie było. Serwis oczywiście nie wziął nawet części winy na siebie. Zaproponowano mi...kolejne nabicie klimatyzacji (140zł) a następnie szukanie nieszczelności. Nie przystałem na to ponieważ jeśli w toku dwóch kontroli ci pożal się Boże serwisanci nic nie stwierdzili to pewnie tym razem byłoby tak samo a za rok znów by mnie skasowali na 140zł.
Moje doświadczenie z tym serwisem jest więc niestety negatywne, **treść usunięta przez moderatora** i zdecydowanie odradzam korzystanie z ich usług!


Zalety:
Nieduży czas oczekiwania na usługę


Wady:
Błędne diagnozy szczelności podczas kontroli (wynikające czy to z braku umiejętności czy też stanowiące celowe wprowadzanie klienta w błąd aby napędzić sobie koniunkturę na uzupełnianie czynnika chłodzącego)
**treść usunięta przez moderatora**
Olewające podejście do klienta przy próbie złożenia reklamacjiOdpowiedź warsztatu na komentarz:

W odpowiedzi na komentarz wyjaśniam , że nigdy nie udzielaliśmy gwarancji na szczelność klimatyzacji , gdyż każdy zdrowo myślący człowiek wie , że w każdym momencie klimatyzacja , która składa się z kilkunastu elementów może się rozszczelnić / podobnie jak może zepsuć się każdy inny element samochodu , a nawet jak powiedział jeden z naszych klientów nikt z nas nie jest w stanie zagwarantować tego , że kładąc się wieczorem do łóżka jak zdrowy człowiek na pewno rano się obudzi /.
Z wystawionego przez właściciela astry komentarza jasno wynika , że tankował klimatyzację i działała przez cały rok . Pisze , że za każdym razem na wiosnę musiał napełniać i co prawda cyt. „czasie napełniania nie stwierdzono dużych nieszczelności ” , więc na pewno było wyjaśnione , że dużych nieszczelności nie ma , ale skoro układ jest pusty to SĄ nieszczelności , które można stwierdzić po przejechaniu przynajmniej 500 km . Jeśli po 3 tygodniach nie stwierdzono nieszczelności , to na pewno było przekazane , że PRZED ZIMĄ / klient powinien pojawić się na przejrzenie , gdyż po zimie wszelkie ślady barwnika UV zostaną zmyte przez śnieg, sól itd.
Pomimo tego , że obsługujemy wielu klientów niektórych zapamiętujemy . Pamiętam , ze właściciel Astry zaproponował , że może u nas napełnić klimatyzację za pół ceny . Na to nie zgodziłem się , więc na odjezdne dodał , że załatwi mi odpowiednią opinię .

Z wystawionego komentarza wynika , ze klient napełniał klimatyzację przez kolejne 3 lata , a więc wynika ,że korzystał z niej i wracał do nas pomimo niezadowolenia . Dopiero kiedy nie napełniłem klimatyzacji za pół ceny okazało się , ze jestem wg niego naciągaczem . A może jest odwrotnie ?

Komentarz edytowany przez moderatora: 12-03-2013 20:38
autor: data: 2012-05-23 20:14  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

50.00% (2/4) osób uznało opinię za przydatną +-

Super dokładnie i szybko oraz terminowo


Wady:
brakOdpowiedź warsztatu na komentarz:

Dziękujemy za opinię . Dziękujemy za zaufanie do naszej firmy .

autor: data: 2010-05-21 20:40  

ogólnie

******

czas naprawy

******

ceny usług

******

jakość usług

******

Pozytywny

60.00% (3/5) osób uznało opinię za przydatną +-

Bardzo fachowo szybko i slidnie !


Zalety:
można się dogadaćOdpowiedź warsztatu na komentarz:

Dziękujemy za komentarz . Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług .

poprzednie komentarze następne komentarzePolecane zakupyAUTOKLIMATYZACJA

Polecane warsztaty: Białystok

 • CARTRONIC Grzegorz Kondzior - profesionalny chiptuning VTECH, wyłączenie filtra cząstek stałych DPF/FAP

  Białystok, Księżyno, Niewodnicka 26

  CHIPTUNING / ECO TUNING / WYŁĄCZENIE DPF/FAP / POMIAR NA HAMOWNI 4x4 CARTRONIC jest firmą zajmującą się elektroniką samochodową od 2005 roku.W swojej ofercie posiadamy szereg usług specjalistycznych dedykowanych dla najbardziej wymagających...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela Warsztat premium

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 15

 • AUTOSERWIS 123

  Białystok, al.1000 Lecia Państwa Polskiego 17a

   Zapraszamy. Naprawiamy wszystkie modele Aut. Podane Ceny w Cenniku mogą uledz zmianie w zaleznosci od modelu Auta. Posiadamy w swojej Ofercie również Regeneracje belki skrętnej w autach Francuskich takich jak Citroen Peugeot czy Renault,...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właścicielaWarsztat należy do programu Zaufany Warsztat.

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 45

 • AUTO-SERVICE DOJLIDY

  Białystok, Zabłudowska 41, Dojlidy

  Nasza firma istenieje na rynku od wielu lat. W ciągu tego okresu zdążyliśmy nabyć doświadczenia oraz zgłębić techniczną wiedzę w zakresie napraw pojazdów. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym umożliwiającym zdiagnozowanie i usunięcie...

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 27

 • SztukaLakierowania.pl Białystok & Ełk - naprawy blacharsko lakiernicze, blacharz i lakiernik, rozliczenia bezgotówkowe, auta zastępcze

  Białystok, Bracka 9

  SztukaLakierowania.pl oddziały Białystok & Ełk to profesjonalne naprawy blacharsko-lakiernicze. Obsługa na wysokim poziomie + atrakcyjne ceny. Naprawa powypadkowa nadwozi, likwidacja szkody, usuwanie wgnieceń bezinwazyjnie, lakierowanie,...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 20

 • Gołembiewscy Autoryzowany Salon i Serwis, Części, Akcesoria, Mechanika, Blacharz, Lakiernik Mazda

  Białystok, Gen. Maczka 136

  Firma Gołembiewscy (wcześniej Auto Księżyno) powstała w 1977 roku. Specjalizujemy się w branży motoryzacyjnej, corocznie poszerzając paletę usług oraz ich jakość. Szczególnie polecamy niemal wszystkie usługi dotyczące rewelacyjnej japońskej marki...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właścicielaWarsztat należy do programu Zaufany Warsztat.

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 20

 • SERWIS BLACHARSKO-LAKIERNICZY AUTO-FRED C.FERDYN I D.FERDYN

  BIAŁYSTOK, RYCERSKA 22, JAROSZÓWKA

  Serwis blacharsko-lakierniczy AUTO-FRED to firma, z długą tradycją. Założona została w 1967 roku i do dnia dzisiejszego świadczy, między innymi, usługi w zakresie napraw samochodów po szkodach komunikacyjnych. Firma cały czas kładzie duży nacisk...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 13

 • UNIMOT 1

  Białystok, ul. Handlowa 7, Bażantarnia

  Zakres działalności : Handel i usługi motoryzacyjne Aktualnie prowadzona działalność to: -sprzedaż hurtowa opon i akumulatorów we własnych pomieszczeniach przy ul. Handlowej 7, a także -dostawy hurtowe własnym transportem do odbiorców na...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 13

 • Autoryzowany Serwis Volkswagen i Skoda

  Białystok, Krupniki 25, Krupniki

  Firma TOP AUTO z siedzibą w Krupnikach /Białegostoku rozpoczęła działalność 21.12.1992 r. Właścicielem firmy jest Andrzej Arefiew. Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek tj, OPEL, CHEVROLET, ISUZU oraz autoryzowanym serwisem marek: OPEL, Saab,...

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 9

 • Rycar Bosch service

  Białystok, Gen. F. Kleeberga 10

   

  Ta wizytówka warsztatu jest zarządzana przez właściciela

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 13

 • Serwis Diesel Zakład Naprawy Pomp Andrzej Zajtowski

  Białystok, Bacieczki 64

  Ocena ogólna:

  ******

  Liczba opinii: 17

Wyświetleń: 3038 (od 25-11-2011)

Zapytaj innych co myślą o tym warsztatcie na:

Błędne dane warsztatu? Zgłoś aktualizację.

Newsletter